Studenti České zemědělské univerzity ovládli soutěž pro začínající podnikatele pod hlavičkou Velvyslanectví USA v Praze

Studenti ČZU získali nejvyšší příčky v soutěži pro začínající podnikatele – Young Entrepreneur Fellowship Program, pořádanou Americkým centrem pro mladé podnikatele a Velvyslanectvím USA v Praze. Z vítězství se radoval Honza Roubal se svým projektem hlemýždích farem v Kongu. Na třetím místě skončili Matyáš Dřevo a Tomáš Pokorný s projektem Dogsie, který poskytuje majitelům psů zdravé pamlsky a hračky a myslí i na zvířata v nouzi. Oba projekty jsou součástí studentského inkubátoru ČZU – Point One.

Výherci soutěže -

Vzdělávací program zakončený soutěží o nejlepší byznys plán začínajících podnikatelů probíhal od října 2016 do února 2017 v Americkém centru v Praze, kde mezi sebou soutěžilo 20 mladých týmů z celého Česka. Soutěžící se setkávali pravidelně na vzdělávacích workshopech vedených dle metodiky „Smithsonian Entrepreneur Incubator“. Workshopy probíhaly v anglickém jazyce pod vedením zkušených amerických i českých lektorů dlouhodobě se pohybujících okolo start-upů. „Organizace byla dokonale zajištěná, včetně chutného občerstvení, hodně jsme s lektory diskutovali nad konkrétními problémy z praxe a vyzkoušeli si na vlastní kůži například jak správně řečnit na veřejnosti. To byla pro mě asi nejhodnotnější zkušenost a myslím, že se nám všem zúčastněným zlepšil projev alespoň o dvě stě procent,” říká Matyáš Dřevo z projektu Dogsie.

V sobotu 25. února 2017 proběhlo závěrečné setkání, na kterém všichni účastníci prezentovali své vylepšené byznys plány před hodnotící porotou. „I když se předchozí setkání nesla v přátelském duchu, bylo z účastníků cítit, že všichni chtějí vyhrát. Při závěrečných prezentacích byla vidět ve většině tváří malá nervozita, ale nakonec to všichni zvládli na výbornou,“ vypráví Honza Roubal z projektu hlemýždích farem.

Porota před vyhlášením výsledků předala zpětnou vazbu na všechny zúčastněné projekty a následně vyhlásila vítěze. Třetí místo přiřkla Tomáši Pokornému a Matyáši Dřevovi, na druhém místě se umístil Dušan König a první příčka připadla Honzovi Roubalovi, který si odnesl i hlavní cenu v podobě 800 dolarů a neskrýval svou radost. „Vyhrát v této soutěži je pro mě nesmírnou vzpruhou do mého podnikání a mám obrovskou radost. Potvrdilo se mi, že můj nápad může být životaschopný a zaujmout lidi i z jiných byznys oborů. Vítězství mi dodalo především novou energii a sílu pracovat na projektu s ještě větším odhodláním,“ dodává Honza Roubal, který zvítězil se svým projektem na hlemýždí farmy, jež chce začít stavět v Kongu.

—————————————————————————————————————————

Honza Roubal chce prostřednictvím svého projektu začít komerční chov afrických hlemýžďů na farmách v západní Africe.  Jídla připravená z hlemýžďů jsou zde totiž považována za velkou delikatesu. Kvůli neexistenci farmového chovu je jejich sběr a následné zpracování odkázáno jen na krátké období dešťů. Díky ojedinělé metodě chovu a využití obrovského potenciálu tropického klimatu, chce Honza vybudovat širokou síť farem, jejichž produkce bude schopná uspokojit místní poptávku po živočišných bílkovinách, jichž je v Africe nedostatek. Projekt zároveň pomůže zlepšit sociální, ekonomickou a environmentální situaci v regionech, kde se budou farmy nacházet.

—————————————————————————————————————————

Dogsie je dogfriendly projekt, který poskytuje každý měsíc zážitek pro pejska a jeho páníčka formou vybraných kvalitních produktů, které jsou zasílány zákazníkům až do domu. V balíčku najdou vždy zásobu kvalitních hraček a zdravých pamlsků té nejvyšší kvality od českých i světových výrobců. Cílem této začínající firmy je především psí radost, proto 20% ze zisku posílají pejskům, kteří to nejvíce potřebují.

—————————————————————————————————————————

Podnikatelský inkubátor České zemědělské univerzity – Point One, pomáhá již 3. rokem všem zájemců z řad studentů a absolventů ČZU v jejich podnikatelském snažení. Nabízí profesionální zázemí a poskytuje specializované workshopy nebo mentoring. Inkubátor vede od svého založení Ing. Gabriela Koláčková PhD., která kolem inkubátoru vytváří spolupracující komunitu nadšených studentů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>