ČZU probouzí ve studentech chuť k podnikání

Na letní semestr si pro studenty a začínající podnikatele připravila Česká zemědělská univerzita pod hlavičkou zdejšího podnikatelského akcelerátoru Point One hned dvě akce. Tou první je Forum ČZU, kde budou zkušení matadoři ze světa byznysu hovořit o začátcích své podnikatelské cesty. Tou druhou bude soutěž Demo day, ve které se se svými nápady utkají o hodnotné ceny a zkušenosti před profesionály z oboru a investory inkubované projekty studentského akcelerátoru – Point One.

PO Forum final 1

Forum ČZU se uskuteční 22. března 2017 od 9 do 16 hodin v Kruhové hale v kampusu České zemědělské univerzity. Vystoupí zde známí startupisté Jan Emler a Jirka Doležal, kteří vymysleli motivační diář DOLLER, David Miklas, který vyrábí své 3D tiskárny, nebo expertka na startupy z CzechInvest – Markéta Havlová. Návštěvníci se mohou těšit také na tradiční networking, podnikatelskou hru nebo na workshopy zaměřené na byznys plán, marketing a crowdfunding.

2. ročník Demo day, soutěže inkubovaný firem akcelerátoru Point One, se uskuteční 10. května 2017 od 16 do 20 hodin v Kruhové hale ČZU. Soutěž bude probíhat formou maximálně 5 minutové prezentace vybraných týmů, tzv. pitche, na základě které bude odborná porota, složená z expertů a investorů, a také diváci hlasovat o nejlepší podnikatelský nápad.

„Ráda bych vás pozvala na obě akce, které pořádáme nejenom pro studenty ČZU, ale i pro všechny nadšence, kteří se zajímají o startupy. Přijďte si poslechnou zajímavé osobnosti a nechte se inspirovat k začátkům vlastního podnikání,“ zve k účasti na Foru ČZU a Demo day Gabriela Koláčková, vedoucí podnikatelského akcelerátoru Point One.

Před více než třemi lety byl na České zemědělské univerzitě v Praze založen podnikatelský akcelerátor Point One, který od té doby pomáhá a motivuje studenty k odstartování vlastního podnikání. Akcelerátor nabízí profesionální zázemí a poskytuje specializované workshopy, mentoring a další služby. Point one vede od jeho založení Ing. Gabriela Koláčková PhD., která kolem akcelerátoru vytváří spolupracující komunitu nadšených studentů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>